Pomoc przy odzyskaniu podatky z zagranicy - Austria

Pomoc

Wiele pytań kierowanych do naszych konsultantów powtarza się. Dla wygody naszych klientów zebraliśmy najczęściej powtarzające się pytania wraz z odpowiedziami. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj poszukiwane informacje.

Jeżeli nie znajdziesz żądanych odpowiedzi, prosimy o kontakt. Nasi konsultanci pomogą rozwiać wszelakie wątpliwości.

Za jaki okres mogę odzyskać swój podatek?
O zwrot podatku z Austrii możesz ubiegać się do 5 lat wstecz, a w szczególnych przypadkach nawet do 10-ciu.
Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Austrii?
Austriackie prawo podatkowe umożliwia ubieganie się zwrot podatku każdemu, kto legalnie pracował na terenie tego kraju.
Ile będę czekał na zwrot podatku?
W przypadku wniosku o zwrot podatku cała procedura zwrotu podatku trwa ok. 3-6 miesięcy. Jeżeli austriacki urząd podatkowy nie rozpatrzy wniosku w tym terminie, będziemy zgłaszać ponaglenia, monity oraz skargi, aż do odzyskania podatku. W przypadku zwrotu całości zapłaconego podatku procedura trwa od 6 do nawet 12 miesięcy.
Kiedy ponoszę koszty rozliczenia?
Opłata zaliczkowa regulowana jest przed wysłaniem dokumentów klienta do urzędu. Po dokonaniu rozliczenia z odzyskanej kwoty zwrotu, potrącamy pozostałą część należnego nam wynagrodzenia. Więcej informacji o prowizji za dokonanie rozliczenia znajdziesz w dziale Opłaty.
Jakie dokumenty potrzebuję aby ubiegać się o zwrot podatku?
Aby ubiegać się o zwrot podatku, austriacki urząd podatkowy wymaga przedłożenia Lohnzettel oraz dodatkowych dokumentów w zależności od rodzaju wniosku. Szczegóły można znaleźć w dziale Dokumenty.
Jak dowiem się o przyznanym zwrocie?
O otrzymaniu zwrotu podatku z Austrii powiadomimy Cię mailowo, telefonicznie lub listownie.
Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać