Pomoc przy odzyskaniu podatky z zagranicy - Dania

Pomoc

W celu ułatwienia poszukiwania informacji na temat rozliczenia podatkowego w Danii i możliwości korzystania z ulg podatkowych, stworzyliśmy zbiór pytań i odpowiedzi, które są nam najczęściej zadawane przez naszych klientów. W przypadku nieznalezienia odpowiedzi na istotne dla Ciebie pytanie, prosimy o kontakt.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Danii?
O zwrot podatku z Danii może ubiegać się osoba, która była legalnie zatrudniona na terenie Danii i posiada numer CPR (Personnummer).
Czy rozliczenie z duńskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe?
TAK. Każdy kto legalnie pracował w Danii ma prawny obowiązek rozliczenia się z tamtejszym fiskusem.
Czy w przypadku niezłożenia deklaracji podatkowej grożą jakieś konsekwencje?
W przypadku niezłożenia rozliczenia podatkowego możemy się narazić na wysokie kary finansowe, nałożone na nas przez duński urząd skarbowy. Kara jaką można otrzymać wynosi 5 000 DKK (ok. 2 800 PLN).
Do kiedy można składać wniosek o rozliczenie podatku z Danii?
Zeznanie podatkowe należy przesłać do duńskiego urzędu w dwóch terminach do 1 maja lub max. do 1 lipca. O dokładnym terminie złożenia rozliczenia podatkowego urząd informuje na przesłanej podatnikowi deklaracji skarbowej.
W jaki sposób mogę rozliczyć się z duńskich podatków?
Wystarczy, że zgłosisz się do nas wypełniając formularz na stronie, pisząc e-mail, dzwoniąc telefonem lub zgłaszając się bezpośrednio w naszym biurze. Należy posiadać komplet dokumentów niezbędny do przeprowadzenia procedury zwrotu. Więcej o wymaganej dokumentacji można znaleźć w dziale Dokumenty.
W jaki sposób mogę powiększyć kwotę zwrotu?
Zwrot podatku z Danii można powiększyć stosując różnego rodzaju ulgi podatkowe. Aby dobrać najbardziej optymalny rodzaj ulg trzeba będzie posiadać dodatkowe dokumenty. O rodzaju ulg można przeczytać w dziale Ulgi. Nasi konsultanci, po przeanalizowaniu posiadanych przez Ciebie dokumentów będą w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie dotyczące wykorzystania ulg podatkowych.
Jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu rozliczenia podatkowego?
O wymaganych dokumentach, na podstawie których możliwe będzie rozliczenie podatku w Danii przeczytać można w dziale Dokumenty. Warto pamiętać, że przed przesłaniem jakiejkolwiek dokumentacji do naszego biura należy wykonać kserokopię wszystkich dokumentów.
Ile wynosi prowizja od przeprowadzanego rozliczenia z duńskim urzędem skarbowym?
Prowizja jaką pobieramy za wykonanie usługi jest stała. Pobierana jest ona przed rozpoczęciem rozliczenia podatkowego. Więcej na temat prowizji można się dowiedzieć w dziale Opłaty.
Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać