Zwrot podatku z Danii

Zwrot podatku Dania

Jeżeli byłeś legalnie zatrudniony w Danii, posiadasz duński numer CPR (Personnummer) a Twój podatek został nadpłacony przez pracodawcę, możesz starać się o zwrot podatku z Danii. Wystarczy zgłosić się do nas poprzez formularz kontaktowy, pisząc do nas informację pocztą elektroniczną, dzwoniąc do nas lub przychodząc bezpośrednio do naszego biura.

Osoby pracujące w Danii mają obowiązek złożenia deklaracji podatkowej niezależnie od tego, czy przysługuje im zwrot podatku. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, można narazić się na karę finansową ze strony duńskiego urzędu. Kara przewidziana za nierozliczenie podatku w Danii wynosi 5 000 DKK (ok. 2 800 PLN). Wniosek o zwrot podatku z Danii można złożyć do 3 lat i 4 miesięcy od momentu zakończenia pracy. W przypadku korekty do zeznania podatkowego złożonego wcześniej w urzędzie w Danii obowiązuje taki sam termin.

Rozliczenie podatkowe należy przesłać do urzędu skarbowego w Danii w dwóch terminach do 1 maja lub do 1 lipca. Termin składania wniosku podany jest na deklaracji podatkowej, którą otrzymuje się z urzędu w Danii.

Zeznanie podatkowe można przesłać do urzędu w Danii za pośrednictwem internetu. Ten sposób przekazania dokumentacji, przyśpieszy proces rozliczenia i wydania decyzji podatkowej.

Więcej informacji na temat sposobów rozliczenia znaleźć można w dziale Procedura.

Prowizja jaką pobieramy za wykonanie usługi jest stała. Aby uzyskać informacje o opłatach zachęcamy do odwiedzenia działu Opłaty.

Zeznanie podatkowe w Danii wymaga od podatnika przedłożenia w duńskim urzędzie skarbowym odpowiednich dokumentów, poświadczających okres zatrudnienia i legalność pracy na terenie tego kraju. Aby dowiedzieć się jakie dokumenty należy dołączyć we wniosku, warto przeczytać o tym w dziale Dokumenty.

Istnieje także możliwość uzyskania różnego rodzaju ulg podatkowych. Mogą z nich skorzystać wszyscy, którzy spełniają odpowiednie warunki oraz posiadają wymaganą dokumentację. Więcej informacji w dziale Ulgi podatkowe.

W dziale Pomoc możesz znaleźć ciekawe informacje na temat zwrotu podatku z Danii. W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.

Zachęcamy do rozliczenia podatku z Danii poprzez nasze biuro. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i dokładamy wszelkich starań, aby wysokość zwrotu była dla naszego klienta jak najwyższa.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać