Zwrot podatku Belgia - Biuro podatków zagranicznych - Odzyskaj podatek z Belgii

Pomoc

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rozliczeniem podatku z Belgii i powtarzającymi się pytaniami od naszych klientów, postanowiliśmy stworzyć przejrzysty zbiór pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jakie kierowane są do naszych konsultantów. Pozwoli to skrócić czas oczekiwania na odpowiedź, a także mamy nadzieję, że rozjaśni to wiele nurtujących pytań.

Po kliknięciu na interesujące nas pytanie otrzymamy rzetelną i sprawdzoną odpowiedź. W przypadku kiedy jednak nie znajdziemy w poniższych pytaniach i odpowiedziach tego, które nas interesuje, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym biurem. Konsultanci dołożą wszelkich starań, by w prosty sposób wyjaśnić i odpowiedzieć na otrzymywane od Was pytania.

Czy rozliczenie podatkowe w Belgii jest obowiązkowe?
TAK. W przypadku podejmowania legalnej pracy w Belgii, każdy ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe.
Do ilu lat wstecz mogę się ubiegać o zwrot podatku z Belgii?
W przypadku belgijskich przepisów, osoba pracująca legalnie w Belgii może ubiegać się o zwrot podatku nawet do 3 lat wstecz.
Co to jest Loonfiche?
Jest to belgijska karta podatkowa jaką otrzymuje się od każdego pracodawcy, u którego podejmuje się legalne zatrudnienie. Im większa liczba pracodawców, tym więcej takich dokumentów powinniśmy posiadać. Jest to także podstawowy dokument uprawniający nas do starania się o zwrot podatku z Belgii. Na dokumencie wyszczególnione są dochody wynikające z zatrudnienia, a także suma podatków jakie odprowadzone zostały do odpowiednich urzędów z tytułu podejmowania legalnej pracy.
Co to są Loonbrieft'y?
Są to miesięczne zestawienia przychodów z tytułu podejmowania legalnej pracy. Loonbrieft'y to odpowiednik polskich pasków płacowych. Starając się o zwrot podatku należy pamiętać, że na podstawie tych dokumentów można dokonać rozliczenia tylko wówczas, gdy będziemy w posiadaniu wszystkich pasków płacowych.
Od czego zależy wysokość zwrotu podatku z Belgii?
Czynników, jakie wpływają na wysokość zwrotu jest bardzo wiele. Przede wszystkim istotna jest wysokość przychodu jaki osiągnęliśmy pracując w Belgii, czas jaki w tym kraju spędziliśmy oraz wartość zapłaconego przez pracodawcę podatku.
Czy mogę samodzielnie rozliczyć się z belgijskim urzędem?
Oczywiście, że jest taka możliwość, nie mniej jednak odradzamy takie praktyki osobom, które nie mają odpowiedniej wiedzy, ani umiejętności by przeprowadzić takie rozliczenie. Profesjonalne biura potrafią w sposób rzetelny i pewny odzyskać nawet pełną kwotę podatku.
Czy w przypadku otrzymywania przychodów również poza granicami Belgii będę mógł otrzymać zwrot podatku?
TAK. Przychody z innych krajów nie są przeszkodą, aby ubiegać się o jak najwyższy zwrot podatku z Belgii, jednak mają istotny wpływ na wysokość przyznanego zwrotu podatku. W zeznaniu podatkowym należy uwzględnić każdy dochód uzyskany w Belgii oraz na terenie innych krajów.
Ile czasu trwa rozliczenie podatkowe w Belgii?
Przyjęło się twierdzić, że czas jaki potrzebny jest urzędnikom, aby rozpatrzyć nasze zeznanie wynosi od 4 do 8 miesięcy. Nie mniej jednak czas ten nie jest odgórnie ustalony i wpływa na niego bardzo wiele czynników. Błędy lub braki w dokumentacji, a także bardzo duża skrupulatność urzędników, mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania na decyzję podatkową.
Czy da się oszacować wysokość zwrotu przed wysłaniem dokumentów do urzędu w Belgii?
Oszacowanie lub wskazanie konkretnej kwoty zwrotu w przypadku rozliczenia w Belgii jest praktycznie niemożliwe. Skrupulatność urzędników weryfikujących poprawność danych jest wysoka a dane jak mogą znajdować się w bazie urzędu mogą nieco odbiegać od informacji jakie będą wykazane w dokumentach złożonych przez klienta do urzędu. Ze względu na rozbieżności tych danych i informacji, nasze biuro nie dokonuje wstępnych wyliczeń ponieważ z doświadczenia wiemy, iż wstępne kalkulacje nie zawsze pokrywają się z finalnym wynikiem rozliczenia podatkowego.
Czy muszę uwzględniać w rozliczeniu wszystkie swoje dochody?
TAK. W Belgii wymagane jest uwzględnienie w zeznaniu podatkowym wszystkich uzyskanych dochodów. Informacje te pozwalają urzędnikom określić wysokość należnego podatku.
W jaki sposób otrzymam zwrot podatku z Belgii?
Posiadając rachunek bankowy w Polsce lub Belgii nie będziemy mieli większego problemu z odbiorem pieniędzy. Zostaną one przekazane na podane przez Ciebie konto bankowe, co na pewno przyspieszy proces realizacji zwrotu.

Więcej informacji na temat zwrotu podatku z Belgii, a także innych krajów rozliczanych przez nasze biuro można uzyskać dzwoniąc, pisząc lub odwiedzając siedzibę naszej firmy. Konsultanci z największą przyjemnością wytłumaczą i objaśnią niełatwe dokumenty, a także krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces rozliczenia podatkowego.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać