Zwrot podatku Anglia, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, zasiłek rodzinny Niemcy (Kindergeld)

Procedura

Procedura odzyskania zasiłku rodzinnego została maksymalnie uproszczona i skrócona. Jeżeli chcesz odzyskać zasiłek rodzinny, postępuj według poniższych kroków:

 1. Kontaktujesz się z naszym biurem

  Rozpoczęcie całej procedury jest niezwykle proste, wystarczy że skontaktujesz się z nami w najdogodniejszy dla Ciebie sposób:

  • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na naszej stronie www.zwrot-podatku.pl
  • pisząc do nas za pośrednictwem poczty internetowej na adres: info@zwrotpodatkow.pl
  • dzwoniąc do nas na numer +48 (32) 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • zgłaszając się bezpośrednio do siedziby naszej firmy, w tym przypadku wszystkie niezbędne formalności zostaną zrealizowane na miejscu
 2. Przesyłamy do Ciebie niezbędne dokumenty

  Wszystkie potrzebne do rozliczenia dokumenty możemy wysłać do Ciebie za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub poprzez e-mail (wówczas trzeba je będzie samemu wydrukować i wypełnić). Dokładne informacje o sposobie wypełniania formularzy oraz o niezbędnych dokumentach znajdziesz w dziale Dokumenty. W przypadku jakichkolwiek problemów lub niejasności z wypełnianiem formularzy nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji, wystarczy się z nami skontaktować.

 3. Przesyłasz do nas wszystkie dokumenty

  Pełną dokumentację (podpisaną i odpowiednio wypełnioną) należy przesłać do naszego biura listem poleconym na adres:

  "Jubira" F.H.U.
  ul. Sienkiewicza 25b/1
  41-200 Sosnowiec
  woj. śląskie

  z dopiskiem "Zasiłek rodzinny Norwegia"

 4. Przekazanie wniosku do NAV

  Po otrzymaniu kompletu dokumentów, sprawdzamy ich poprawność, weryfikujemy dane i tworzymy dla Ciebie wniosek rejestracyjny. Po przesłaniu go do NAV w terminie ok. 3 m-cy otrzymasz zawiadomienie o dostarczeniu do Twojego lokalnego Urzędu Marszałkowskiego (ROPS) dodatkowych dokumentów. Dokumenty dostarczone przez Ciebie do ROPS zostaną poddane analizie i odesłane z powrotem do NAV. Okres oczekiwania na wydanie decyzji wynosi: w przypadku osób z D-numerem (tymczasowym) 1-1,5 roku, dla osób z numerem stałym - ok. 6 m-cy.

 5. Wydane decyzji zasiłkowej oraz wypłata świadczenia z urzędu norweskiego

  Wydanie przez urząd pozytywnej decyzji dotyczącej wypłaty świadczenia wiąże się z jego wypłatą na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego. W przypadku wnioskowania wstecz, otrzymasz jeden zbiorczy przelew a osoby wnioskujące o regularną wypłatę zasiłku, kolejne przelewy będą otrzymywać w comiesięcznych transzach pod koniec każdego miesiąca. W przypadku otrzymania negatywnej decyzji z urzędu, składamy w Twoim imieniu do NAV dodatkowe wyjaśnienia. Decyzja o przyznaniu zasiłku zostanie przesłana adres korespondencyjny, jaki widnieje w bazie norweskiego urzędu.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać