Zwrot podatku Anglia, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, zasiłek rodzinny Niemcy (Kindergeld)

Pomoc

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z odzyskaniem zasiłku rodzinnego lub opiekuńczego, zachęcamy do zapoznania się z poniższą listą FAQ.

Komu przysługuje zasiłek rodzinny z Norwegii?
O zasiłek może wnioskować osoba pracująca w Norwegii i wychowująca dziecko lub dzieci w wieku nie przekraczającym 18 lat. Dodatkowe informacje dotyczące odzyskania świadczenia znajdziesz w dziale Procedury.
Czy każdy otrzyma świadczenia rodzinne z Norwegii?
Zasiłek rodzinny nie należy się osobom oddelegowanym do pracy na teren Norwegii z polskich lub zagranicznych zakładów, osobom podlegającym ubezpieczeniu w kraju siedziby firmy poza terenem Norwegii (nie dotyczy marynarzy zatrudnionych na statkach zarejestrowanych w NIS). Osoby zatrudnione poniżej 6 m-cy na terenie Norwegii bez zachowania ciągłości zatrudnienia lub w przerywanych cyklach pracy krótszych niż 6 m-cy, nie nabywają prawa do otrzymania zasiłku rodzinnego.
Do ilu lat wstecz mogę starać się o zasiłek rodzinny i opiekuńczy?
O zasiłek rodzinny z Norwegii można ubiegać się nawet do 3 lat wstecz a o zasiłek opiekuńczy do 3 miesięcy wstecz.
W jakiej formie NAV wypłaca zasiłek rodzinny na dziecko?
NAV po wydaniu pozytywnej decyzji zasiłkowej dokonuje przelewu na wskazane przez Ciebie konto bankowe. Wypłata świadczenia następuje pod koniec każdego miesiąca w przypadku kontynuacji pracy. Zasiłek wypłacony wstecz zostanie przekazany przez urząd jedną kwotą.
Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania zasiłku rodzinnego z Norwegii?
Każde wniosek rejestracyjny musi zostać poparty złożeniem dodatkowych, niezbędnych do rozliczenia druków. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w dziale Dokumenty.
Ile wynosi kwota przyznanego zasiłku rodzinnego i opiekuńczego?
Kwota zasiłku rodzinnego z Norwegii wynosi 970 NOK miesięcznie na jedno dziecko. Wartość zasiłku opiekuńczego wynosi 6000 NOK miesięcznie na dzieci w wieku od 13 do 23 miesięcy.

Jeśli nie znalazłeś w powyższym zestawie odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać