Zasiłek rodzinny Niemcy - Kindergeld - Uzyskaj zasiłek rodzinny z Niemiec

Procedura

Możemy dla Ciebie uzyskać zasiłek rodzinny z Niemiec (Kindergeld) jeśli pracujesz na warunkach niemieckich (będąc ubezpieczonym w Niemczech), polskich (będąc ubezpieczonym na terenie Polski), prowadzisz własną działalność na terenie Niemiec lub jako pracownik kontraktowy (w tym przypadku decyzja o przyznaniu zależy od Familienkasse). Możesz uzyskać na pierwsze i drugie dziecko 184 EUR miesięcznie, na trzecie 190 EUR, a na czwarte i każde kolejne 215 EUR. Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

 1. Kontaktujesz się z naszym biurem

  Aby uzyskać zasiłek na dzieci w Niemczech wystarczy, że skontaktujesz się z naszym biurem. Możesz wybrać najdogodniejszą dla siebie formę kontaktu:

  • wypełniając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie
  • dzwoniąc pod numery telefonu +48 32 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • pisząc mail na adres info@zwrot-podatku.pl
  • zgłaszając się bezpośrednio w naszym biurze
 2. Przesyłasz do nas wszystkie dokumenty

  Listę dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech wraz z dokładnym opisem ich wypełnienia znajdziesz w dziale Dokumenty.

  Kompletną dokumentację należy wysłać listem poleconym na adres naszego biura:

  "Jubira" F.H.U.
  ul. Sienkiewicza 25b/1
  41-200 Sosnowiec
  woj. śląskie

  z dopiskiem "Kindergeld"

 3. Składamy wniosek do urzędu

  Kompletny wniosek składamy w Twoim imieniu we właściwej kasie rodzinnej w Niemczech. Prowadzimy również w Twoim imieniu całą korespondencję a w razie potrzeby składamy odwołanie od decyzji niemieckiej kasy rodzinnej.

 4. Otrzymujesz formularze z Familienkasse

  Z kasy rodzinnej w Niemczech otrzymasz za pośrednictwem naszego biura druki do złożenia w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej (E401 i E411, oraz ewentualnie E402). Należy je uzupełnić o wskazane przez nas załączniki.

 5. Otrzymujemy decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego

  Nasze biuro prowadzi w Twoim imieniu korespondencję z niemiecką kasą rodziną. Również decyzja o przyznaniu Kindergeld kierowana jest na adres naszego biura. Po jej otrzymaniu weryfikujemy ją, a w razie potrzeby składamy odwołanie. Po zakończeniu procedury uzyskania zasiłku rodzinnego przesyłamy decyzję na wskazany przez Ciebie adres.

 6. Przekazanie zasiłku rodzinnego

  Przyznany zasiłek rodzinny zostaje wypłacony przez niemiecką kasę rodzinną bezpośrednio na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać