Uzyskaj zasiłek rodzinny z Niemiec - Kindergeld - zasiłek rodzinny Niemcy

Pomoc

Wiele pytań kierowanych do naszych konsultantów powtarza się. Dla wygody naszych klientów zebraliśmy najczęściej powtarzające się pytania wraz z odpowiedziami.

Jeżeli nie znajdziesz poszukiwanych informacji na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt. Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Kto może się starać o uzyskanie zasiłku rodzinnego z Niemiec?
Zasiłek rodzinny z Niemiec mogą uzyskać osoby które prowadzą własną działalność na terenie Niemiec lub są zatrudnione na warunkach niemieckich i są ubezpieczone w Niemczech. O zasiłek rodzinny z Niemiec starać mogą się również osoby wysłane do pracy w Niemczech, a płacące składki na ubezpieczenie socjalne do Polski.
Za jaki okres przysługuje mi zasiłek rodzinny?
Niemiecka kasa rodzinna umożliwia ubieganie się o zasiłek rodzinny nawet do 4 lat wstecz. Można również starać się o wypłatę zasiłku z wyprzedzeniem, jednak ostateczna decyzja należy do urzędników.
Ile wynosi kwota zasiłku?
Wysokość zasiłku wynosi na pierwsze i drugie dziecko 184 EUR miesięcznie, na trzecie 190 EUR, a na czwarte i każde kolejne 215 EUR.
Ile lat musi mieć moje dziecko, aby otrzymać zasiłek rodzinny?
Zasiłek Rodzinny z Niemiec przysługuje dzieciom do momentu ukończenia 18. roku życia. Istnieje możliwość pobierania zasiłku do 25. roku życia, ale tylko pod warunkiem kontynuacji nauki. W takich przypadkach aby uzyskać zasiłek dziecko musi się uczyć a jego własne dochody własne dziecka nie mogą przekraczać 7180 EUR rocznie.
W jaki sposób mam udowodnić swoje dochody niemieckiemu urzędowi?
Możesz to zrobić na zaświadczeniu EU/EWR Bescheinigung. Uzyskasz je w polskim Urzędzie Skarbowym.
W jaki sposób rozpocząć procedurę uzyskania zasiłku rodzinnego?
Jedyne co musisz zrobić to skontaktować się z naszym biurem w najdogodniejszy dla siebie sposób – wypełniając formularz zgłoszeniowy na naszej stronie, wysyłając e- maila, telefonicznie lub bezpośrednio w biurze naszej firmy. Nasi konsultanci przeprowadzą dla Ciebie całą procedurę.
Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać