Uzyskaj zasiłek rodzinny z Austrii - Familienbeihilfe - zasiłek rodzinny Austria

Procedura

Zasiłek rodzinny w Austrii mogą otrzymać rodzice wychowujący dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 lat lub 27 roku życia (w wyjatkowych przypadkach) na dzieci podejmujące naukę. O zasiłek mogą się ubiegać zarówno Austriacy, jak i imigranci z terenów całej Unii Europejskiej i Szwajcarii. Zwykle zasiłek austriacki na dzieci wypłacany jest matce, jednakże może się ona zrzec świadczenia na rzecz ojca dziecka. Wówczas cała kwota z tytułu pobierania zasiłku przekazywana będzie ojcu dziecka.

Wysokość wypłacanego świadczenia jest bardzo zróżnicowana. Wpływ na to ma przede wszystkim ilość dzieci w rodzinie, a także ich wiek.

Chcąc starać się o zasiłek powinieneś zapoznać się z poniższą procedurą.

 1. Kontaktujesz się z naszym biurem

  Rozpoczęcie całej procedury jest niezwykle proste, wystarczy że skontaktujesz się z nami w najdogodniejszy dla Ciebie sposób:

  • poprzez wypełnienie formularza na naszej stronie internetowej www.zwrot-podatku.pl
  • wysyłając do nas e-mail z zapytaniem na adres: info@zwrot-podatku.pl
  • dzwoniąc do nas pod numer: +48 (32) 294 92 63 lub +48 602 370 506
  • przychodząc do naszego biura i wypełniając odpowiednie dokumenty
 2. Przesyłamy do Ciebie niezbędne dokumenty

  Ubieganie się o zasiłek rodzinny z Austrii wymaga wypełnienia i przesłania (lub dostarczenia osobiście) do naszego biura kilku bardzo ważnych dokumentów. Dzięki nim będzie możliwe sporządzenie odpowiedniego wniosku, który zostanie przesłany do urzędu w Austrii. Dokumenty możemy wysłać do Ciebie pocztą w postaci papierowej lub e-mailem w wersji elektronicznej (trzeba je wydrukować i wypełnić).

  Jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności przy wypełnianiu dokumentów należy niezwłocznie zgłaszać. Ubieganie się o zasiłek rodzinny z Austrii będzie możliwe tylko wtedy, gdy dokumenty będą poprawnie wypełnione i urząd w Austrii nie będzie mógł podważyć żadnych informacji w nich zawartych.

 3. Przesłanie pełnej dokumentacji do naszego biura

  Prosimy o zabezpieczenie dokumentów i przesłanie ich listem poleconym na podany niżej adres. Nasza firma nie odpowiada za niedostarczenie dokumentów przez operatora pocztowego.

  Dokumenty należy przesłać na poniższy adres:

  "Jubira" F.H.U.
  ul. Sienkiewicza 25b/1
  41-200 Sosnowiec
  woj. śląskie

  z dopiskiem "Zasiłek rodzinny Austria"

 4. Zasiłek rodzinny Austria, rozpoczęcie procedury starania się o zasiłek rodzinny z Austrii

  Wraz z dostarczeniem do naszego biura pełnej i poprawnie wypełnionej dokumentacji rozpoczyna się proces starania się o przyznanie austriackiego zasiłku. Nasza firma w Twoim imieniu będzie prowadzić odpowiednią korespondencję ze stosownym urzędem w Austrii, po to, aby został Ci przyznany jak najwyższy zasiłek na dziecko (lub dzieci).

 5. Wydanie decyzji zasiłkowej

  Po rozpatrzeniu wniosku przez austriacki urząd otrzymamy decyzję o przyznaniu zasiłku rodzinnego. W razie jakichkolwiek problemów lub niejasności będziemy składać odwołania w Twoim imieniu. Wszystko po to, aby uzyskać dla Ciebie maksymalną wysokość świadczenia.

 6. Wypłacanie austriackiego zasiłku

  Wypłata zasiłku nastąpi na rachunek bankowy naszej firmy. Z odzyskanej kwoty zostanie potrącona należna nam prowizja a pozostała część środków zostanie przesłana na wskazany przez Ciebie numer konta bankowego.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać