Uzyskaj zasiłek rodzinny z Austrii - Familienbeihilfe - zasiłek rodzinny Austria

Pomoc

Coraz więcej zapytań, jakie kierują do nas użytkownicy dotyczy zasiłku rodzinnego z Austrii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, a także chcąc uprzedzić pytania, które coraz częściej się powtarzają, stworzyliśmy dział Pomoc dotyczący austriackiego zasiłku rodzinnego. Mamy nadzieję, że zawarte w nim informacje będą pomocne i rozwieją wiele niejasności.

Jeżeli w naszym FAQ nie będzie odpowiedzi na interesujące Cię pytanie, możesz zwrócić się z nim bezpośrednio do naszych konsultantów. Postaramy się w najbardziej rzetelny, a jednocześnie czytelny sposób odpowiedzieć na Twoje pytania.

Czym jest zasiłek rodzinny z Austrii?
Jest to świadczenie wypłacane na dziecko rodzicowi lub prawnemu opiekunowi, mające na celu zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia materialnego, niezbędnego dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Kto może się ubiegać o austriacki zasiłek?
Prawo do zasiłku mają rodzice lub prawni opiekunowie, których dzieci nie przekroczyły jeszcze wieku 18 lat. W przypadku gdy dziecko jest w trakcie nauki, studiów lub praktyk studenckich, prawo do świadczenia przysługuje nawet do 27 roku życia dziecka ( w wyjątkowych przypadkach).
Ile wynosi wysokość świadczenia z tytułu zasiłku rodzinnego?
Wysokości świadczeń są bardzo zróżnicowane. Aby dokładnie oszacować wysokość świadczenia jakie nam przysługuje, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami tutaj.
Czy wysokość zasiłku rodzinnego uzależniona jest od ilości dzieci w rodzinie?
TAK. Na każde dziecko w rodzinie przysługuje inna wysokość świadczenia. Wpływ na to ma wiek każdego z dzieci, a także ich ilość w gospodarstwie domowym.
Jak rozpocząć procedurę uzyskania zasiłku z Austrii?
Najprostszym sposobem jest powierzenie nam całej sprawy. Wystarczy kontakt z naszym biurem, aby podjąć działania pozwalające starać się o zasiłek rodzinny z Austrii. Sposobów jest kilka: kontakt telefoniczny, e-mail z zapytaniem, wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej, osobista wizyta w naszym biurze. Nasi konsultanci objaśnią wszystko co wymagane jest, aby starać się o zasiłek. Po skompletowaniu dokumentacji, cały proces od jego rozpoczęcia, aż do zakończenia będzie w naszych rękach. Zaufaj naszemu doświadczeniu.
Jakie dokumenty są potrzebne, aby starać się o zasiłek na dziecko?
Część dokumentów niezbędnych do uzyskania świadczenia otrzymasz z naszego biura. Potrzebne będą jednak dodatkowe dokumenty, które należy uzyskać z odpowiednich instytucji m.in: placówka oświatowa, w której uczyło się dziecko, urząd miasta/gminy, miejski ośrodek pomocy społecznej. Więcej informacji na temat dokumentów można znaleźć w dziale Dokumenty.

Dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z działem obsługi klienta w naszej firmie.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać