Nic nie wiem o Laponii. Jak znaleźć pracę w kraju św. Mikołaja?

41Laponia to dla wielu Polaków kraina, w której mieszka święty Mikołaj. Bliższa jest ona jakiemuś mitowi, czy bajce, niż rzeczywistości. Zasypana śniegiem, pełna skrzatów i listonoszy. Czy więc znajdzie się tam praca inna niż hodowanie reniferów?


Ci, którzy odkryli Laponię przekonują, że warto tam zawitać nie tylko na rozmówkę ze św. Mikołajem. O swoją przyszłość i atrakcyjne wynagrodzenie nie trzeba prosić tam miłego staruszka z długą, białą brodą, lecz wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z programu dla pracowników EURES.

Z Polski do Laponii z EURES

Organizowane w ramach Europejskich Służb Zatrudnienia, czyli EURES, targi pracy w Polsce niosą za sobą możliwości znalezienia atrakcyjnych miejsc pracy w Europie. W czasie tego typu wydarzeń dowiemy się wielu cennych wskazówek jak zorganizować podróż i zakwaterowanie za granicą oraz gdzie obecnie można liczyć na atrakcyjne warunki pracy.

Właśnie na tego typu targach w Rzeszowie zgłosiła się pewna fińska spółka, która potrzebowała do pracy pokojówek na sezon narciarski w Laponii, w Finlandii. Pracownicy EURES dostosowali wymagania pracodawcy do możliwości Polek zgłaszających się do wyjazdu do Laponii i dwie z nich mogły liczyć na przeprowadzkę do krainy św. Mikołaja. Warto wiedzieć, że zwłaszcza w sektorze usług w tym kraju, pracodawcom wystarcza znajomość języka angielskiego. Pracodawcy z krajów północnej Europy bardzo często zatrudniają obcokrajowców, stąd bariera językowa nie jest dla nich problemem.
Praca w tak „egzotycznym” miejscu jak Laponia jest jednak wyzwaniem, które może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem.

Dodaj komentarz