Świadczenia norweskie dla Polaków

Polscy emigranci, którzy wyjechali do pracy w Norwegii mają okazję uzyskać świadczenia pieniężne, które pozwolą im lepiej zadbać o siebie i swoje dziecko. Dzięki możliwości ubiegania się o zasiłek rodzinny z Norwegii, każdy Polak ma szansę otrzymać finansowe wsparcie od państwa.

Do Norwegii wyjeżdżamy coraz chętnie. Głównie za sprawą coraz większej ilości ofert pracy dla pracowników z zagranicy. Ale nie tylko duża ilość ofert przyciąga naszych rodaków. Od pewnego czasu mają oni także możliwość ubiegania się o świadczenia dodatkowe, takie jak zasiłek rodzinny, które pozwalają im żyć na lepszym poziomie, nie martwiąc się o przyszłość swoją i swoich dzieci.

Z zasiłku rodzinnego skorzystało już wielu Polaków. Ci, którym udało się uzyskać zasiłek twierdzą, że bardzo pomogło im to w codziennym funkcjonowaniu. Szczególną różnicę mogą zauważyć rodzice, którzy wychowują więcej niż jedno dziecko. Wówczas wysokość świadczenia jest wyższa, a to z kolei daje dzieciom większe szanse na normalny rozwój i pozwala zapewnić im niezbędne środki do nauki i zabawy.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurą, jaka dotyczy wszystkich osób, które chcą starać się o zasiłek rodzinny z Norwegii (link: http://www.zwrot-podatkow.pl/zasilek-rodzinny/norwegia-zasilek/procedura-zasilek-no.html). Można także na ten temat znaleźć wiele ciekawych i praktycznych informacji na różnych stronach internetowych, czy forach tematycznych.

Osoby, które nie miały jeszcze okazji wnioskować o zagraniczne świadczenia socjalne powinny trochę więcej dowiedzieć się na ich temat, jak postępować, jakie dokumenty są wymagane, gdzie się zgłosić, gdzie pobierać i składać wnioski. Często na te podstawowe pytania możemy znaleźć odpowiedź w biurach podatkowych lub rachunkowych.

Czy ktoś z Was korzystał już z zasiłku rodzinnego z Norwegii? Czy procedura była łatwa? Chętnie poznamy opinie innych osób, które ubiegały się i/lub pobierały norweskie świadczenie.

Dodaj komentarz