Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.2

45Duńskie podatki zdają się cały czas być dość mocno problematycznym tematem wśród polonii, która przebywa na emigracji w Danii. Dużą barierą, która na pewno w stopniu znacznym ogranicza rozumienie treści umów i dokumentów otrzymywanych od pracodawcy czy z różnych urzędów, jest bariera językowa. Na szczęście aby starać się o zwrot podatku z Danii nie trzeba znać języka duńskiego, ani też angielskiego. Wystarczy zwrócić się z tą prośbą do biura podatków zagranicznych, gdzie profesjonalni konsultanci zrobią wszystko, aby odzyskać podatek.


Opłaca się wnioskować o zwrot podatku z Danii
Cała procedura to raptem 5 lub 6 kroków, które pozwalają otrzymać zwrot podatku z Danii. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nasz udział w całej procedurze ogranicza się raptem do dostarczenia dokumentów i skontaktowaniu się z pracownikami biura podatkowego. Całą resztą zajmuje się biuro podatkowe. A przecież nie łatwo jest prowadzić rozliczenia podatkowe dotyczące pracowników zagranicznych. Właśnie dlatego bardzo ważnym jest, aby wybrać odpowiedzialne biuro, w którym możemy uzyskać szczegółowe informacje na temat rozliczenia, i które w sposób zdecydowany i pewny potrafi zająć się naszym wnioskiem podatkowym.
Tak naprawdę biuro podatków zagranicznych jest dla emigrantów tym czym giełda papierów wartościowych dla maklera. Różnice są takie, że w przypadku biur podatkowych jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że uda się nam uzyskać zwrot podatku z Danii. W przypadku maklera giełdowego uzyskanie dobrych rezultatów na giełdzie jest jak szansa 50/50. Stąd też warto starać się o odzyskiwanie podatku, bo to pewna inwestycja.
Wsparcie ze strony pracowników biura podatkowe jest bardzo pomocne i ułatwia odzyskiwanie podatku, a przy tym prowizja za wykonanie usługi jest zdecydowanie bardzo niska do spodziewanych korzyści.
Jakie dokumenty będą potrzebne do odzyskania podatku z Danii? Czytaj w artykule: Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.3

Dodaj komentarz