Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.1

44W Danii, w porównaniu z innymi krajami, Polaków nie jest jeszcze aż tak wielu. Wszystko to za sprawą mało popularnego kierunku imigracji. Nasi rodacy o wiele bardziej niż Danię wolą wybierać Wielką Brytanię, Niemcy, Norwegię czy Holandię. Niemniej jednak duńscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają Polaków i starają się ściągnąć ich do swojego kraju, oferując im również wysoki zwrot podatku z Danii.


Co powoduje, że Polak staje się przysłowiowym „towarem eksportowym”?
Teorii na temat pracy za granicą jest wiele. Polska to dobry kraj, ale wielu naszych rodaków jest zdania, że nie da się tutaj zarobić na życie odpowiednio dużo pieniędzy. Jeszcze inni wyjeżdżają, by dorobić sobie parę groszy, wrócić i starać się o zwrot podatku z Danii, a potem to już powrót do codziennych zajęć i pracy w naszym kraju i życie z rodziną. Podejście Polaków do pracy za granicą sprawia, że pracodawcy z innych krajów chętnie zatrudniają naszych obywateli, gdyż uważają ich za bardzo dobrą i stosunkowo tanią siłę roboczą.
W Danii coraz więcej pracy dla Polaków
W Danii pojawia się coraz więcej ofert pracy skierowanych właśnie do Polaków. To nie tylko dobra wiadomość, ale także informacja, że już niebawem Polacy mogą zacząć emigrować  w większych ilościach właśnie do tego kraju. Pracodawcy kuszą wysokimi jak na polskie realia zarobkami, ciekawymi ofertami zatrudnienia, a także informują, że pomogą Polakom, którzy zechcą ubiegać się o zwrot podatku z Danii. To brzmi naprawdę zachęcająco.
Dodatkowym plusem w załatwianiu nadpłaconego zwrotu podatku jest przesłanie należnych nam pieniędzy na konto bankowe, z kolei, gdy chcemy uzyskać pieniądze w postaci czeku nie ma z tym najmniejszego problemu. W jaki sposób podjąć się rozliczenia z duńskim fiskusem? Czytaj na ten temat w artykule: Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.2

Dodaj komentarz