Pielęgniarka z doświadczeniem poszukiwana! Rozpoczęcie pracy – NATYCHMIAST!

15Ci, którzy uważają, że praca za granicą nie jest opłacalna będą musieli jeszcze raz wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Okazuje się bowiem, że wzrasta zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę medyczną w Niemczech. Czy to oznacza, że już niedługo polskie szpitale znów będą musiały borykać się z niedoborem lekarzy i pielęgniarek?

Ratownictwo, farmacja, pielęgniarstwo – czyli przyszłość kierunków medycznych

Daniel Bahr – niemiecki minister zdrowia – zapowiedział, że będzie dążył do utworzenia nowych miejsc pracy w szpitalach i przychodniach lekarskich, gdzie w każdym roku wzrasta zapotrzebowanie na specjalistyczną kadrę pracowniczą. Według Bahr’a imigranci z Polski i  innych części Europy bardzo pomogli w budowaniu silnego i stabilnego sektora medycznego w Niemczech. Jak sam przyznaje „zagraniczni lekarze w dużym stopniu przyczynili się do rozwoju wielu placówek medycznych w Niemczech. To jednak wciąż za mało”. Obecnie do pracy poszukuje się pielęgniarek i osób do obsługi technicznej obiektów niemieckiej służby zdrowia.

Czy każda pielęgniarka może ubiegać się o pracę w Niemczech?

Jak przyznaje niemiecki minister zdrowia – szpitale i przychodnie w pierwszej kolejności będą przyjmowały osoby o bardzo dobrych referencja. Wykształcenie będzie odgrywało tutaj kluczową rolę. Dlatego też pamiętajmy, aby przy aplikacji na poszczególne stanowiska dołączać dokumenty potwierdzające naszą wiedzę, doświadczenie i proces edukacji.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Rozwój osobisty czy doświadczenie zawodowe? Co jest ważniejsze w pracy za granicą?

Jeżeli masz doświadczenie zawodowe oraz niezbędne kwalifikacje, aby podjąć pracę w Niemczech to zachęcamy do przeglądania ofert pracy, których w internecie znaleźć można coraz więcej. Dodatkowo, warto pamiętać, że praca za granicą to także możliwość ubiegania się o zasiłki oraz szansa na odzyskanie pieniędzy z tytułu zwrotu podatku.

Dodaj komentarz