Niemieckie fermy potrzebują rąk do pracy

Sierpień to najlepszy miesiąc na zbiory warzyw i owoców, które pojawiają się sezonowo. W Niemczech plantatorzy mają pełne ręce roboty, stąd też możemy zauważyć coraz więcej ofert, które kierowane są do osób chcących podjąć zatrudnienie na niemieckich plantacjach warzywnych lub owocowych.

To, że praca w Niemczech się opłaca nie powinno już nikogo dziwić. Nasi rodacy już od wielu lat „szturmem” zdobywają coraz to lepsze zatrudnienie za zachodnią granicą. Obecnie najczęściej poszukiwane są osoby, które zechcą pracować przy zbiorach. Nikt nie powiedział, że to praca łatwa i lekka, ale za to wynagrodzenie jakie się za tym kryje jest całkiem okazałe. Na niemieckie fermy i plantacje, według badania opinii publicznej, rocznie wyjeżdża blisko 30 000 polskich emigrantów. Głównie są to osoby młode – w trakcie studiów, lub osoby starsze, pozostające przez dłuższy okres czasu na bezrobociu.

Praca sezonowa przy zbiorach daje możliwość zarobienia całkiem dużych pieniędzy w krótkim czasie. Dodatkowo, osoby, które podejmują się zatrudnienia za granicą mają możliwość ubiegania się o zwrot podatku za pracę. Dzięki temu możemy mieć podwójną, finansową korzyść. Wystarczy tylko po powrocie z pracy wakacyjnej udać się do biura podatkowego lub znaleźć takowe na internecie, skontaktować się, a całą resztą zajmą się specjaliści do spraw podatków zagranicznych.

Wracając do pracy w Niemczech, to warto jeszcze zaznaczyć, że praca na fermach dopiero się rozpoczyna, bo to właśnie w sierpniu jest największe zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego jeżeli jeszcze nie miałeś okazji podjąć pracy sezonowej w Niemczech, a chciałbyś spróbować, to teraz masz ku temu najlepszą okazję.

Tym wszystkim, którzy nie wiedzą jak szukać pracy w Niemczech, proponujemy, aby na samym początku poszukali biura pośrednictwa pracy, dzięki czemu będą oni mieli możliwość podjęcia legalnego zatrudnienia za granicą.

Dodaj komentarz