Nie taki diabeł straszny, czyli jak skutecznie nauczyć się języka obcego – cz.1

34Warto zostać poliglotą! Jeżeli jeszcze nie przekonuje Was to stwierdzenie koniecznie przeczytajcie artykuł Plan na życie za granicą, czyli dlaczego warto uczyć się języków obcych. A gdy już wiecie, dlaczego warto poznawać nowe języki to pora, a żeby wskazać Wam drogę, jak to robić.

Wbrew pozorom nauka obcego języka nie jest trudna i może przynieść efekt w krótkim czasie. Wszystko zależy od naszej motywacji i umiejętności doboru nauki języka do naszych osobistych preferencji. Wystarczy zwrócić uwagę na dzieci, które chłoną angielskie słówka w wieku 3-4 lat i zapamiętują ich znaczenie mimo, że w domu słyszą właściwie tylko polski język.

Jak nauczyć się spikać (speak – z ang. mówić)?

Do nauki języka obcego, jak i każdego innego przedmiotu powinno podejść się nie z punktu widzenia ciążącego na nas obowiązku, ale z optymizmem i zaangażowaniem. Zrelaksowani, spokojni i pozytywnie nastawieni jesteśmy w stanie odnieść o wiele większe rezultaty, niż w czasie zmęczenia lub skupienia swojej uwagi na zupełnie innych sprawach. Jeżeli nie potrafimy zapewnić sobie przyjaznej atmosfery do nauki sami, możemy pomyśleć o szkole językowej, dzięki której to wykładowcy zadbają o nasze nastawienie do zajęć. W samej Warszawie, szkoły językowe powstają jak grzyby po deszczu i ten trend można zaobserwować również w innych polskich miastach, stąd ci, którzy zdecydują się na pomoc specjalistów, z pewnością znajdą szkołę dostosowaną do swoich potrzeb.

Metoda Callana – faktycznie skuteczna?

Pomijając subiektywne dla każdego ocenianie szkół językowych, skupmy się na metodach nauczania. Modna w ostatnich latach w Polsce metoda Callana uchodzi za jedną z najprzyjemniejszych metod uczenia się języka obcego. Kładzie ona nacisk na mówienie w tym języku i ciągłe konwersacje. Dzięki temu okazuje się ona idealna dla osób w każdym wieku. Zwłaszcza ci, którzy myślą o wyjeździe na studia lub do pracy za granicą, powinni przemyśleć czy ten sposób nauki języka obcego nie okaże się dla nich najlepszy, gdyż to właśnie komunikowanie się i umiejętność porozumiewania się w obcym języku stanie się wyznacznikiem niezbędnym do poszukiwania nowej pracy i odnalezienia się w nowej społeczności, jak i sposobem na załatwienie wszelkich niezbędnych formalności za granicą. Jak jeszcze można szybko nauczyć się języka obcego? Dowiecie się o tym, czytając drugą część artykułu: Nie taki diabeł straszny, czyli jak skutecznie nauczyć się języka obcego – cz.2.

Dodaj komentarz