Bilet lotniczy w jedną stronę, czyli o tanim podróżowaniu po Europie

16Decydując się na rozpoczęcie kariery zawodowej w innym kraju musimy liczyć się z wydatkami związanymi z kosztami podróży. Ceny biletów często ulegają zmianie, dlatego też powinniśmy na samym początku zastanowić się jakim środkiem transportu zamierzamy dostać się do miejsce docelowego naszej emigracji. Jak i czym Polacy najczęściej podróżują po Europie?

Cztery koła, czy dwa skrzydła? Wybór nie jest łatwy.

Możliwości sposobu emigracji mamy bardzo wiele. Możemy lecieć samolotem, jechać autobusem, busem, własnym samochodem lub motocyklem, a nawet autostopem. To od nas zależy jak szybko chcemy znaleźć się w miejscu przyszłego zatrudnienia. Tylko jak to sprawdzić i skąd pewność, że uda się nam na czas dotrzeć w wyznaczone miejsce?

Obecnie najczęstszym środkiem transportu, którym Polacy podróżują do UK i Irlandii jest samolot. Blisko 75% osób deklaruje ten środek lokomocji jako najbardziej odpowiedni. Ceny biletów uzależnione są od rodzaju przewoźnika (linie państwowe, czy prywatne), czasu ich rezerwacji i daty wylotu. Ważne jest też czy samolot będzie leciał bezpośrednio do miejsca docelowego, czy też z przesiadkami. Dodatkowo cenę może podwyższyć bilet wykupiony w sektorze biznes lub VIP. Jeżeli chcesz obniżyć koszty, wybierz niższą klasę podróżowania.

Wyjazd do Niemiec, Holandii czy Norwegii to już nie koniecznie lot samolotem. 63% Polaków wyraża chęć przejazdu autobusem do miejsca, w którym podejmują pracę. Cena biletu za przejazd w jedną stronę, w porównaniu z kosztami dotyczącymi lotu samolotem, jest nawet trzykrotnie niższa. Niestety wiąże się to z dłuższym czasem podróży. Wyjazd do Norwegii, czy Holandii może trwać nawet kilkanaście godzin.

Tylko 27% osób deklaruje chęć wyjazdu z Polski własnym samochodem. Koszt paliwa połączony z koniecznością samodzielnego prowadzenia pojazdu i dokonywania różnych opłat parkingowych, winietowych czy klimatycznych sprawia, że własny środek transportu jest mniej opłacalny niż podróż autobusem czy samolotem. Nie każdy jednak wie, że koszty dojazdu własnym autem można odliczyć od podatku i częściowo zostaną nam one zwrócone.

A Ty w jaki sposób podróżujesz po Europie?

Dodaj komentarz