Bądź pierwszy, konkurencję zostaw w tyle

17Kto powiedział, że wyjazd za granicę musi być bardzo kosztowny? Istnieją przecież alternatywne formy podróżowania, które praktykowane są przez ludzi na całym świecie już od wielu, wielu lat. Mowa tutaj o tzw. autostopie, czyli o przemieszczaniu się z jednego miejsca do drugiego za pośrednictwem przypadkowo napotkanych osób i pojazdów. Czy w ten sposób można dojechać do miejsca docelowego w krótkim czasie?

Dla osób, które boją się podróżować autostopem szczerze odradzamy taki pomysł. Jednakże wśród nas jest też duże grono zwolenników tego rodzaju „przyjemności”. Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć relację jednego z autostopowiczów, który wybrał się do pracy sezonowej w Irlandii. Oto fragment: „Przekonałem się na własnej skórze co znaczy podróż po Europie bez biletu i muszę stwierdzić, że była to niesamowita przygoda. Poznałem wielu ciekawych ludzi, zobaczyłem miejsca, które z pokładu samolotu, czy zza okna autobusu raczej nie byłyby dostrzegalne. A na dodatek była to najtańsza podróż jaką w życiu odbyłem”.

Podobnych przypadków moglibyśmy naliczyć bardzo wiele. Autostop staje się symbolem swobodnego podróżowania, a ludzie coraz częściej sięgają właśnie po taka formę transportu.

Czy to jest na pewno bezpieczne?

Każdy, kto choć raz jechał autostopem wie, że wcale nie jest to bardziej niebezpieczne niż podróż autokarem, czy lot samolotem. Czas podróży także nie jest o wiele dłuższy, za to rekompensuje go możliwość poznania nowych miejsc z zupełnie innej strony. Chyba od czasu do czasu każdemu z nas wolno „poszaleć”? :)

Całej pikanterii dodaje jeszcze fakt podróżowania w grupie. Wówczas nasza praca za granicą może stać się całkiem udanym wyjazdem z przyjaciółmi.

Więcej o podróżowaniu za granicę można przeczytać w artykule: bilet lotniczy w jedną stronę, czyli o tanim podróżowaniu po Europie

Dodaj komentarz