Co planują Polacy? Jakie kierunki emigracji będą najczęściej wybierane w Nowym Roku?

W 2014 roku nasi rodacy najczęściej decydowali się na „bezpieczne” wyjazdy za granicę – do rodziny lub znajomych, w związku z pewną pracą, wcześniej załatwioną przez osoby im bliskie. Czy w 2015 roku Polacy równie bezpiecznie decydować będą się na wyjazdy z naszego kraju? Czytaj dalej

Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.3

46Dążenie ludzi do zaspokajania własnych potrzeb wykreowało w naszym społeczeństwie postawy, które w sposób świadomy wybieramy i stawiamy sobie za cel do osiągnięcia. Takie dążenie do celu i kierowanie się już istniejącymi zasadami w pewien sposób jest dla każdego z nas „pójściem na łatwiznę”, ale też daje nam to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Aby ułatwić więc procedurę odzyskiwania podatku z Danii naszym Klientom, przygotowaliśmy spis dokumentów, niezbędnie wymaganych przez duński fiskus do rozliczenia podatku.

Czytaj dalej

Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.2

45Duńskie podatki zdają się cały czas być dość mocno problematycznym tematem wśród polonii, która przebywa na emigracji w Danii. Dużą barierą, która na pewno w stopniu znacznym ogranicza rozumienie treści umów i dokumentów otrzymywanych od pracodawcy czy z różnych urzędów, jest bariera językowa. Na szczęście aby starać się o zwrot podatku z Danii nie trzeba znać języka duńskiego, ani też angielskiego. Wystarczy zwrócić się z tą prośbą do biura podatków zagranicznych, gdzie profesjonalni konsultanci zrobią wszystko, aby odzyskać podatek.

Czytaj dalej

Rozliczenie podatkowe z Danii – krok po kroku cz.1

44W Danii, w porównaniu z innymi krajami, Polaków nie jest jeszcze aż tak wielu. Wszystko to za sprawą mało popularnego kierunku imigracji. Nasi rodacy o wiele bardziej niż Danię wolą wybierać Wielką Brytanię, Niemcy, Norwegię czy Holandię. Niemniej jednak duńscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają Polaków i starają się ściągnąć ich do swojego kraju, oferując im również wysoki zwrot podatku z Danii.

Czytaj dalej

Pielęgniarka z doświadczeniem poszukiwana! Rozpoczęcie pracy – NATYCHMIAST!

15Ci, którzy uważają, że praca za granicą nie jest opłacalna będą musieli jeszcze raz wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Okazuje się bowiem, że wzrasta zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę medyczną w Niemczech. Czy to oznacza, że już niedługo polskie szpitale znów będą musiały borykać się z niedoborem lekarzy i pielęgniarek?

Czytaj dalej

Bilet lotniczy w jedną stronę, czyli o tanim podróżowaniu po Europie

16Decydując się na rozpoczęcie kariery zawodowej w innym kraju musimy liczyć się z wydatkami związanymi z kosztami podróży. Ceny biletów często ulegają zmianie, dlatego też powinniśmy na samym początku zastanowić się jakim środkiem transportu zamierzamy dostać się do miejsce docelowego naszej emigracji. Jak i czym Polacy najczęściej podróżują po Europie?

Czytaj dalej

Bądź pierwszy, konkurencję zostaw w tyle

17Kto powiedział, że wyjazd za granicę musi być bardzo kosztowny? Istnieją przecież alternatywne formy podróżowania, które praktykowane są przez ludzi na całym świecie już od wielu, wielu lat. Mowa tutaj o tzw. autostopie, czyli o przemieszczaniu się z jednego miejsca do drugiego za pośrednictwem przypadkowo napotkanych osób i pojazdów. Czy w ten sposób można dojechać do miejsca docelowego w krótkim czasie?

Czytaj dalej