Zwrot podatku Anglia, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, zasiłek rodzinny Niemcy (Kindergeld)

Kolejny absurdalny podatek w Niemczech?

Piotr Berthold, szef Instytutu Ornitologii im. Maxa Plancka w Seewiesen w Niemczech, wystosował petycję, w której chciałby, aby rząd wprowadził podatek od posiadanych kotów. Swoją motywację takim działaniem argumentuje tym, iż koty będące zwierzętami łownymi, wyniszczają populację wielu odmian ptaków.

Jako szef Instytutu Ornitologii, Piotr Berthold, bardzo mocno zaapelował do rządzących, aby ustanowili oni nowe przepisy, które skłoniłyby posiadaczy kotów do większej rozwagi, a także do wzmożonej kontroli swoich pupili. Niepokojące dane dotyczące wymierania dużych populacji ptaków na skutek ataków kotów jest na tyle duży, że pozwala twierdzić, że koty udomowione i te żyjące bezpańsko mogą niedługo być przyczyną bardzo poważnych problemów w piramidzie ekosystemu.

Z opinią Piotra Bernholda nie zgadza się Tomasz Schroder - działacz na rzecz ochrony praw zwierząt - który twierdzi, że wprowadzenie podatku od kotów spowoduje, że wielu ludzi pozbędzie się swoich domowych pupili, wyrzucając je na bruk. Spowoduje to wzrost bezpańskich zwierząt, które z natury łowne, nadal będą polowały na ptaki. Może to przynieść jeszcze większe straty niż dotychczasowe 50 milionów ptaków rocznie. Co i tak jest już całkiem dużą stratą.

Jest to przykład kolejnego absurdu, jakiego domagają się Niemieccy naukowcy. Przypomnijmy, że niedawno poruszali oni równie podobny temat, tyle że dotyczący psów. Czy zatem możemy się spodziewać, że rząd uchwali nowy podatek dla posiadaczy kotów? Póki co nie ma się o co martwić, jednakże znając pomysłowość niektórych niemieckich partii politycznych, można się spodziewać, że zechcą oni wesprzeć powstałą inicjatywę i jeszcze niejednokrotnie usłyszymy o absurdalnym pomyśle niemieckiego naukowca.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać