Zwrot podatku Anglia, Irlandia, Niemcy, Holandia, USA, zasiłek rodzinny Niemcy (Kindergeld)

Coraz bliżej wolności podatkowej w Szwecji

Od początku istnienia władz w Szkocji, czyli od 1998 roku, parlament i rząd nie mają możliwości samodzielnego ustalania stawek podatkowych. Do 2016 roku ma się to zmienić, a szkocka władza ma uzyskać większą autonomię w sferze polityki fiskalnej.

Szkocja oczekuje na podatkową niepodległość

Szkocja jako część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii od 1998 roku ?dorobiła się? własnego parlamentu i rządu. Jednak od tamtego czasu, aż dotąd, szkockie władze nie mają zbyt dużego wpływu na szkockich podatników poprzez co, ich znikoma autonomia w sferze polityki fiskalnej sprawia, że Szkocja i tak wszelkimi przepisami podatkowymi podlega pod niezależny HMRC. Do 2016 roku ma się to jednak zmienić, gdyż Wielka Brytania do tego czasu planuje nadać Szkocji więcej uprawnień w zakresie podatków.

Wśród zatwierdzonych zmian w polityce fiskalnej w Szkocji, tamtejszy rząd otrzyma uprawnienia w zakresie samodzielnego ustalania stawek podatku dochodowego. Mimo tej zmiany, za jego zbieranie jednak nadal będzie odpowiedzialny główny urząd podatkowy Wielkiej Brytanii, czyli HMRC. Ponadto, w kwietniu 2015 roku ma zostać zniesiony w Szkocji obowiązujący tam obecnie brytyjski system Stamp Duty Land Tax, czyli system opodatkowania kupna budynków i gruntów nakładający na kupującego opłatę od całkowitej kwoty zakupu. Zastąpi go nowe rozwiązane Land and Buildings Transaction Tax (w skrócie LBTT) oparte na progresji podatkowej, za które odpowiedzialność przejmie szkocki urząd podatkowy.

Przyznanie Szkotom znacznie większej samodzielności podatkowej (z zachowaniem kontroli szkockiego systemu przez HMRC) ma na celu decentralizację podatkową głównego urzędu podatkowego i nie powinno, wg HMRC odbywać się z większymi problemami. Jedynie należy uwzględnić koszty początkowe tych zmian, które mogą wynieść Szkotów nawet ok. 40-45 mln funtów w pierwszych latach zmian systemu podatkowego.

Formularz Zwrot Podatku

Po wysłaniu zgłoszenia nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Tobą w przeciągu 48 godzin, aby omówić dalsze kroki lub służyć pomocą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.
Kalkulatory Podatkowe Sprawdź ile podatku możesz odzyskać